STOMATOLOGIE

Záchovná stomatologie

 

Cílem záchovné stomatologie je ošetřit kazem napadený zub a zachovat jeho funkčnost. Rozhodující je včasné nalezení a ošetření kazu zubní výplní v době, kdy ještě nedošlo k poškození zubní dřeně. Při rozsáhlém poškození zubu kazem, který sahá až do dřeňové dutiny je nutné ošetřit i kořenové kanálky. Během endodontického ošetření, lékař vyčistí kořenové kanálky a uzavře je hermeticky těsnou kořenovou výplní.
Výkon probíhá v lokální anestezii.
Po ošetření kořenových kanálků následuje dostavba zubu, při které používáme vysoce kvalitní, odolné a estetické materiály.

 

Výměna amalgámových výplní za bílé

 

pod amalgámovými plombami se zuby často dále kazí, co může vést k dalším komplikacím nebo až ke ztrátě zubu. Proto vám v naši ordinaci nabízíme výměnu amalgámových výplní za fotokompozitní, v barvě vašich zubů. Fotokompozitní materiál je pevný a odolný i při ošetření větších ploch a je vhodný pro použití v předním i zadním úseku chrupu.
 

Endodontické ošetření

 

ošetření kořenových kanálků – odborně endodoncie je zákrok, který se provádí v případě poškození zubní dřeně. Správným ošetřením je možné zub zachovat i při rozsáhlém poškození.

Zánět uvnitř zubu může mít různé projevy, jako je například zvýšená citlivost na dotek, bolestivé reakce na teplo a chlad, tlak nebo tepání v zubu atd… V případě, že pociťujete některý těchto příznaků je vhodné co nejdřív navštívit vašeho zubaře.

 

Jak probíhá ošetření kořenových kanálků

 

před samotným ošetřením lékař důkladně vyšetří poškozený zub, zkontroluje jeho reakce na změny teploty a dotek. Pro přesnou diagnostiku stavu kořene zhotoví rtg snímek zubu. Ošetření je bezbolestné a probíhá v lokální anestezii. Během endodontického ošetření nejdřív odstraníme nefunkční nerv, vyčistíme kořenový kanálek od zánětů a baktérií a vydezinfikujeme speciálními roztoky. Následně se kořenový kanálek hermeticky uzavře těsnou kořenovou výplní, aby se zabránilo opětovnému průniku baktérií.

 

Dětská stomatologie

 

ošetření dětí si vyžaduje specifický přístup lékaře i sestry. V naší ordinaci jsou děti vítané. Usilujeme o to, aby se dítě zubaře nebálo a snažíme se navodit příjemnou a přátelskou atmosféru od první návštěvy.

 

Prevence a zodpovědnost rodičů

 

rodičům doporučujeme přivést dítě do zubní ordinace už ve věku od jednoho roku, nebo po prořezání prvních zoubků. Včasnou návštěvou se dítě naučí, že se nemá čeho obávat. Zvykne si na prostředí ordinace, pozná lékaře i sestru  a případné ošetření zubů pak zvládá bez stresu.

Mléčne zuby hrají důležitou roli při vývoji stálých zubů a čelistí. Našim cílem je v prví řadě prevence před vznikem zubního kazu a zabránění předčasné ztrátě dočasných zubů. Pravidelné preventivní prohlídky a správná hygiena jsou základem péče o dětský chrup.

Copyright © 2020, YES Dental | Všechna práva vyhrazena.
Stránky byly vytvořeny studiem All In Web Service